Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

 موارد مصرف پروفیل‌ها


 

۱- قسمت اعظمی از پروفیل‌ها به منظور ساختن درو پنجره‌های آهنی بکار می‌روند. این پروفیل‌ها که به صورت گروهی از شماره ۱ تا ۷ (از لحاظ اندازه و مشخصات) تقسیم بندی شده اند می توانند در ساخت پنجره‌ها و چهارچوب آنها مورد استفاده قرار بگیرند.

۲- پروفیل‌های مربع و مستطیل با مقاطع کوچک به عنوان نرده‌های فلزی برای درو پنجره منازل، کناره راه‌پله‌ها و همچنین نرده‌کشی اطراف دیوارهای کارخانجات و زمینهای محصور شده و نرده پیاده‌روها و خیابانها بکار می‌روند.


۳- پروفیل های مربع و مستطیل با مقاطع بزرگتر که معروف به ستونی می‌باشند موارد استفاده متعددی در صنعت و ساختمان سازی دارند این پروفیل‌ها که در مقاطع مربع از ٦٠*٦٠ میلی متر تا ٢٧٠*٢٧٠ میلی‌متر و در مقطع مستطیل از ٤٠*١٠٠ میلی‌متر تا ١٣٥*٣٠٠ میلی‌متر ساخته می‌شوند و ضخامت آنها از ٥/٢ تا ٨ میلی‌متر می‌باشند می‌توانند در ساختن ستون و اسکلت فلزی ساختمانها بکار روند. همچنین اگر این پروفیل‌ها با مشخصات فیزیکی قابل اطمینانی ساخته شوند می‌توانند در‌ ساختن شاسی‌تریلرها و نفت‌کش‌ها استفاده شوند.

۴- از پروفیل‌های قوطی مربع و مربع مستطیل در صنایع خودروسازی نیز استفاده می‌شود.

۵- از پروفیل‌های قوطی مربع در ساختن پایه میز و صندلی نیز استفاده می‌گردد.

۶- پروفیل‌هایی که به صورت Z تهیه می‌شوند اکثراً برای پوشش سقف سوله‌ها بکار می‌روند.

۷-  پروفیل‌های نبشی و ناودانی با روش نورد سرد نیز تولید می‌شوند. پروفیل نبشی از بال ۲۰ تا ۵۰ میلی‌متر و پروفیل‌های ناودانی ۱۰، ۱۲، ۱۸ در این دسته از محصولات قرار می‌گیرند. از پروفیل‌های نبشی می‌توان در ساختن چهارچوب درهای بزرگ آهنی و انواع قالب‌های فلزی بکار رفته در ماشین آلات استفاده کرد. ناودانی‌های کوچک در مواردی نظیر در کرکره‌ای مغازه‌ها بکار می روند.
فرآیند تولید لوله و پروفیل فولادی.